
Na czym polega usunięcie implantów piersi z podniesieniem i jak przebiega zabieg?
Usunięcie implantów piersi z podniesieniem to zabieg chirurgiczny, który obejmuje dwa etapy – usunięcie wcześniej wszczepionych implantów oraz przeprowadzenie liftingu piersi, czyli ich podniesienia i modelowania. Celem jest przywrócenie piersiom młodzieńczego kształtu oraz poprawa ich jędrności po wyjęciu protez.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj od 2,5 do 4 godzin, w zależności od zakresu operacji. Chirurg wykonuje cięcia w określonych miejscach, najczęściej wokół otoczki brodawki piersiowej, wzdłuż jej dolnej krawędzi lub w kształcie odwróconego T, co pozwala na usunięcie implantów i nadmiaru skóry, a następnie podniesienie piersi do pożądanego kształtu. Całość kończy się założeniem szwów oraz opatrunków.
Jak przygotować się do zabiegu usunięcia implantów piersi z podniesieniem?
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych, przed operacją konieczne jest wykonanie szeregu badań diagnostycznych. Wymagane są: morfologia krwi, badania układu krzepnięcia (APTT, INR), EKG, RTG klatki piersiowej oraz szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, a w dniu operacji pacjentka powinna być na czczo. W trakcie konsultacji chirurg szczegółowo omawia plan zabiegu, wskazania, a także oczekiwania pacjentki dotyczące estetyki i kształtu piersi.
Rekonwalescencja po usunięciu implantów piersi z podniesieniem
Po zabiegu pacjentka może doświadczać bólu, mogą pojawić się obrzęki i miejscowe zasinienia, które są naturalnym efektem operacji. W celu złagodzenia dyskomfortu zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych zaleconych przez lekarza. Po operacji pacjentka musi nosić specjalistyczny biustonosz kompresyjny przez kilka tygodni, aby wspomóc gojenie oraz formowanie piersi.
W pierwszych dniach po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną i unikać intensywnego wysiłku. Przez około 4-6 tygodni należy zrezygnować z opalania, korzystania z solarium oraz z sauny. Pierwsze efekty są widoczne po kilku tygodniach, jednak pełny rezultat można ocenić dopiero po 3-6 miesiącach.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Zabieg nie jest zalecany w przypadkach: ciąży i karmienia piersią, infekcji, zaburzeń krzepliwości, nieuregulowanej cukrzycy, chorób autoimmunologicznych lub nowotworowych, nadciśnienia tętniczego.
Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz po konsultacji i wykonaniu odpowiednich badań.
Ważne informacje
Czas trwania zabiegu
15-90 min (w zależności od powierzchni)
Wymagane badania
-
Znieczulenie
miejscowe
Pobyt w klinice
wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja
Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.
Zdjęcie szwów
-
Zmiana opatrunków
-
Przeciwwskazania
ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)
Cennik
Rodzaj zabiegu
Cena od
Cena do
DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg
600 zł
2 000 zł
DyeVl - twarz
700 zł
–
DyeVl - szyja
600 zł
2 000 zł
DyeVl - dłonie
600 zł
2 000 zł
DyeVl - dekolt
700 zł
–
DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa
350 zł
–
DyeVl - naczynia
300 zł
1 500 zł