Elektroterapia

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu.

Cena

od 190 zł

Czas zabiegu

10-60 min

Znieczulenie

Nie

Obszar

-

Lecznicze zastrzyki energii

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu. Do ich przeprowadzenia stosuje się prądy stałe oraz impulsywne o małej i średniej częstotliwości, w wyniku których powstaje elektryczny bodziec leczniczy wspomagający gojenie się tkanek. Prądy lecznicze są bezpieczną metodą fizjoterapeutyczną. Potwierdzona wieloletnim doświadczeniem skuteczność zabiegu sprawia, że lekarze bardzo często zalecają̨ go jako jeden z podstawowych elementów terapii w zwalczaniu wielu dolegliwości. Elektroterapia może być stosowana jednocześnie z innymi metodami z zakresu fizykoterapii.

Rodzaje elektroterapii

Podstawą przystąpienia do elektroterapii jest określenie jaki rodzaj zabiegu będzie odpowiedni dla pacjenta i doskwierających mu dolegliwości. Rodzaje elektroterapii:

  • Prądy TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) to metoda elektrostymulacji wykorzystująca prąd impulsowy o niskiej częstotliwości, jego działanie ma silne zastosowanie przeciwbólowe.Warto wspomnieć, że prądy TENS działają̨ dwutorowo. Po pierwsze stymulują̨ wytwarzanie przez organizm pacjenta substancji zwanych opiatami endogennymi (swoiste leki przeciwbólowe), a po drugie blokują̨ sygnały bólu, które są̨ przesyłane przez układ nerwowy. Ta metoda znajdzie zastosowanie głównie w leczeniu bólów kręgosłupa oraz bólów reumatycznych.
  • Galwanizacja wykorzystuje prąd jednokierunkowy. Dobór odpowiedniego parametru oraz sposób umieszczenia elektrod uśmierza ból oraz wspomaga proces odnowy tkanek. Jest pomocny również podczas dyskopatii i napięć mięśniowych.
  • Elektrostymulacja to zabieg, w którym za pomocą̨ stałego prądu impulsowego wywołuje się kontrolowany skurcz mięśni, by w ten sposób je pobudzić́ i doprowadzić́ do lepszego ukrwienia. Metoda przynosi dobre efekty w przypadku zaburzeń ruchowych — niedowładów czy schorzeń układu nerwowego.

Przebieg zabiegu elektroterapii

W celu przeprowadzenia zabiegu na ciele pacjenta umieszcza się elektrody, przez które przepływa prąd. Warto wspomnieć, że czas trwania jednej sesji jest uzależniony od rodzaju zabiegu, jego miejsca, a także konkretnych dawek i parametrów. Zabieg trwa przeważnie od kilku do kilkudziesięciu minut jednak tak jak wyżej wspomniano, jest on uzależniony od pacjenta.

Efekty elektroterapii

Ze względu na podstawowe przeznaczenie prądu jakim jest działanie przeciwbólowe, efekty są odczuwalne natychmiast po zabiegu. Leczenie prądem przyspiesza gojenie ran oraz odbudowę tkanek, a także działa w sposób przeciwzapalny. Do uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez pięć lub dziesięć dni.

Wskazania do elektroterapii

Zabieg jest przeznaczony dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju dyskopatie, choroby kręgosłupa, nerwobóle, choroby reumatyczne, bóle głowy i migreny. Jest również skuteczny w leczeniu stanów pourazowych, a także wszelkich zapaleń tkanek.

Przeciwskazania do elektroterapii

Elektroterapii nie można przeprowadzać́ w przypadku, gdy pacjent ma wszczepione urządzenie elektroniczne (rozrusznik), endoprotezy, cierpi na choroby nowotworowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, miejscowe zaburzenia czucia, porażenia spastyczne, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżycę zarostową tętnic, ogólne infekcje, miesiączkę lub jest w ciąży.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

10-60 min

Wymagane badania

-

Znieczulenie

-

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

-

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, stany gorączkowe, porażenia spastyczne, miejscowe zaburzenia czucia, nowotwory, rozrusznik serca, zakrzepy, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, endoproteza, miażdżyca zarostowa tętnic, ciąża, miesiączka

Kto wykonuje zabieg

Dr n. med. Jacek Szwedo, Mgr Artur Urbanik, Mgr Anna Dobrzańska, Aleksandra Zawada, Magdalena Makowska

Kto wykonuje zabieg

Fizjoterapia Estetyczna

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Bardzo Fajna Pani Doktor wszystko na spokojnie wytłumaczyła"

Karolina W

"Szczegółowe wyjaśnienia na temat leczenia. Polecam"

Katarzyna

"Podczas mojej pierwszej wizyty w gabinecie Pani Doktor ujęła mnie swoją życzliwością i empatycznym podejściem do moich problemów.Ze znajomością rzeczy postawiła diagnozę i wyjaśniła szczegóły zastosowanej terapii.Dała nadzieję na wyleczenie,za co dziękuję z całego serca!"

Barbara

"Pani Doktor bardzo miła! Wszystko dokładnie wyjaśniła oraz szczegółowo zbadała naszego synka. Postawiła diagnozę,a teraz będziemy wdrażać leczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kompetencji i podejścia Pani Doktor. Jak najbardziej polecamy"

Natalia

"Pani Magda jest wspaniałym specjalistą. Trafiłam do niej z powracającymi bólami, wynikającymi z niewłaściwej postawy podczas pracy przy komputerze. Wiem to, ponieważ podczas wizyt Pani Magda skupiała się nie tylko na złagodzeniu bólu, ale również za każdym razem przeprowadzała ze mną szczegółowy wywiad, szukała przyczyny i proponowała ćwiczenia w domowym zaciszu. Jest to osoba, która z pasją podchodzi do swojej pracy i dąży do tego by skutecznie pomóc swoim pacjentom. Polecam."

Wioleta

"Doktor empatyczny oraz cierpliwy. Odpowiada na wszystkie pytania ."

K.W.

"Polecam z całego serca, Pan Doktor cierpliwie odpowiadał na moje pytania sugerując wręcz abym zadawała nawet takie wydające się błahymi tak aby wszystko było jasne przed decyzją. Na nic nie naciskał poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałam, skrupulatnie przeprowadził wywiad, przenanalizował dokumentację medyczną, otwarty na moje potrzeby i chętny do współpracy tak aby wspólnie rozwiązać problem i znaleźć wspólne rozwiązanie!"

Magdalena

"Ogromne podziękowania dla Pana Doktora i jego zespołui za profesjonalne podejście do pacjenta. Od pierwszego spotkania czułam ,że jestem w dobrych rękach .Pan Doktór bardzo sympatyczny .Dzięki jego podejściu do pacjenta mie miałam żadnych obaw przed zabiegiem ani po zabiegu. Bardzo dziękuję Panu doktorowi i całej klinice , bo dzisiaj czuje się szczęśliwa i bez kompleksów.Naprawde bardzo polecam !"

Violetta Bajko

"Bardzo dobrzy lekarz, pomaga już nie pierwszy raz."

Jan S.

"Bardzo dobry lekarz, polecam wszystkim. Rada była doskonała, dziękuję bardzo"

Yuljya

"Kuracja przepisana przez p.doktor dała efekt już po tygodniu. Bardzo dziękuję."

J.K.

"Pani Zofia to lekarz z powołania. Bardzo cierpliwa i pomocna, byłam pozytywnie zaskoczona, jeżeli chodzi o długość wizyty, rzeczowa, poświęciła mi bardzo dużo czasu, za co jestem bardzo wdzięczna, zabieg udany."

Sefania

"Perfekcja pod kazdym wzgledem. Az nie chcialo sie wychodzic z gabinetu. Duze zaangazowanie w moja dosc nietypowa sytuacje."

Maria Jolanta

"Pierwszy raz spotkałam lekarza, który tak szczegółowo wyjaśnił przebieg leczenia, różne możliwości farmakologiczne, zwrócił uwagę na rzeczy praktyczne. Bardzo polecam!"

Agnieszka

"Powiem tak, od pierwszej chwili na konsultacji byłam pewna że wybrałam dobrego specjalistę i się nie pomyliłam! Powiem więcej poleciłam Doktora kilku moim znajomym i mieli oni takie same odczucia jak ja :) Przede wszystkim wspaniały specjalista, wyprzedza myśli i pytania, jest wyczerpujący w każdym temacie. Co najważniejsze interesuje się pacjentem również po zabiegu i nigdy nie zostawia go samemu sobie :) Od samej konsultacji, poprzez sam zabieg, opiekę okolooperacyjna i rekonwalescencję wszystko na 6+. Polecam!!!!!"

Kasia

Zobacz nasze wideo