Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa zajmuje się wykrywaniem i leczeniem dolegliwości związanych z naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi. To dziedzina medycyny, z której korzysta coraz więcej pacjentów, a ma to związek z niewłaściwym odżywianiem, codziennym stresem oraz siedzącym trybem życia. Warto skorzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie m.in. przy częstym odczuwaniu mrowienia i drętwienia kończyn, a także po zauważeniu pajączków lub żylaków nóg.

W ofercie naszej kliniki jest:

  • Konsultacja flebologiczna - dotyczy profilaktyki, diagnostyki, jak również leczenia stwierdzonych chorób żył. Podczas spotkania z flebologiem wykonywane jest badanie drożności żył za pomocą aparatu USG Doppler. Dzięki temu możliwe jest wskazanie, które odcinki żylne funkcjonują nieprawidłowo, dobierana jest też skuteczna metoda leczenia. Do konsultacji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie warto z nią zwlekać, zwłaszcza gdy na nogach pojawią się charakterystyczne pajączki lub żylaki. Należy pamiętać, że to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim symptom choroby, która nieleczona może okazać się bardzo groźna.
  • Skleroterapia piankowa - zabieg pozwalający na usunięcie żylaków. Są one nastrzykiwane środkami powodującymi tzw. obliterację, czyli zarośnięcie. To metoda, którą wykorzystuje się głównie w początkowym etapie choroby żylnej, kiedy żylaki oraz teleangiektazje są niewielkie. Skleroterapia piankowa jest niemal bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, do jej wykonania wykorzystuje się strzykawki z bardzo cienkimi igłami. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do zabiegu, choć tuż przed nim nie powinno się stosować balsamów i maści, zalecana jest też rezygnacja z golenia nóg na kilka dni przed wyznaczonym terminem skleroterapii. Ostateczne efekty pojawiają się po kilku tygodniach lub maksymalnie kilku miesiącach po przeprowadzeniu zabiegu.
  • Laserowe usuwanie żylaków - jedna z najbardziej nowoczesnych oraz najskuteczniejszych metod leczenia żylaków, która dodatkowo jest niemal bezbolesna i małoinwazyjna. Zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu do żyły odpiszczelowej i zamknięciu tej niewydolnej (odpiszczelowej lub odstrzałkowej), co jest możliwe za sprawą energii cieplnej emitowanej przez laser. Co ważne, nie ma przeciwwskazań do tego, aby w czasie jednej sesji zoperować obie nogi. Po zabiegu zakładana jest pończocha uciskowa. Właściwie wykonane laserowe usuwanie żylaków pozwala na uzyskanie skutecznych i trwałych w 90-95% rezultatów. Aby zapewnić odpowiednie efekty w przypadku rozległych żylaków, zalecane jest połączenie metody laserowego usuwania ze skleroterapią piankową.
  • VenaSeal - mało inwazyjny zabieg, który nie wymaga znieczulenia ani noszenia pończoch uciskowych po jego przeprowadzeniu. Polega on na zamknięciu chorych naczyń żylnych z wykorzystaniem medycznego kleju tkankowego. Preparat prowadzi do zasklepienia niewydolnej żyły, a przepływ krwi zostaje skierowany do tych zdrowych. Po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności. Decyzja o tym, czy VenaSeal to odpowiednia metoda usunięcia żylaków, podejmowana jest podczas konsultacji z chirurgiem naczyniowym, który wykonuje badanie USG Doppler żył kończyn dolnych.

  • Miniflebektomia - nowoczesny i mało inwazyjny zabieg często wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. Polega na usuwaniu żylaków kończyn dolnych poprzez kilkumilimetrowe nacięcia lub nakłucia skóry w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalnych narzędzi chirurgicznych. Zabieg z uwagi na swoją małą inwazyjność pozwala na pozbycie się dużych żylaków i jednoczesne uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego w krótkim czasie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności